Co znaczy lewostronne skrzywienie przegrody nosa?

Lekarz dał mi skierowanie na operację zatok po wyniku tomografii - czy są inne metody leczenia? "Masywne, przyścienne zgrubienia śluzówki prawej zatoki szczękowej, do 12 mm w zachyłku zębodołowym. Niewielkie przyścienne zgrubienia śluzówki w zachyłku zębodołowym lewej zatoki szczękowej. Zgrubienia śluzówki w zachyłku czołowym prawej zatoki czołowej. Ujścia prawej zatoki czołowej i szczękowej niedrożne. Poza tym kompleksy ujściowo-przewodowe drożne. Lewostronne skrzywienie przegrody nosa."

Sam opisuję sobie TK zatok. Radiolodzy widzą to często inaczej niż my chirurdzy głowy i szyi. Wierząc w ten opis nie wymagasz operacji zatok można spróbować inaczej. Weź płytę TK i przyjedź.