Czy na pewno przyczyną objawów nie jest Streptococcus agalactiae?

Dzień dobry! Od dużego czasu mecze się z zapaleniem pęcherza i pochwy i gardła. Zrobiłam badania i tak: mocz :liczne bakterie i leukocyty, posiew jałowym. Pochwa: Streptococcus agalactiae liczne. Gardło :Streptococcus typ G. Na leczenie gardła open 1500 bo anybiogram ze bakteria wrażliwa na penicyliny. GINEKOLOG stwierdził że Streptococcus agalactiae się nie leczy i ze chociaż w badaniach nie wyszło to mam grzybicę skoro mnie piecze. PH pochwy 5. Objawy jakie mam to ból w dole brzucha parcie na mocz pieczenie w pochwie. Co robić? Czy napewno przyczyną objawów nie jest Streptococcus agalactiae?

Lek. Michał Lenard

Streptococcus agalactiae powoduje infekcje jedynie u osób ze znacznie osłabioną odpornością np. w przebiegu nowotworów, czy AIDS. Jeżeli ma Pani wątpliwości co do postępowania leczniczego, warto skonsultować problem z drugim ginekologiem. Pozdrawiam!