Wyniki badań i liczne Streptococcus agalactiae

Dzień dobry. Dzisiaj dostałem wyniki badań , okazało się, że wyhodowano Streptococcus agalactiae (wzrost liczne). Czy mogłem się zarazić tym od seksu oralnego z partnerką? Czy może to powodować u mnie jakieś problemy? Czytałem wiele na ten temat, ale inne strony głównie odnoszą się kobiet. Czy antybiotyki mogą mnie wyleczyć z tego całkowicie? I czy mogę się całować/uprawiać seks?

Witam!
W pytaniu brak istotnej informacji - co było badane? Podejrzewam że mocz? I czy ma Pan jakieś objawy infekcji?

Jeśli był to posiew moczu i nie ma Pan objawów infekcji to nie należy się tym zbytnio przejmować, Streptococcus agalactiae może kolonizować układ moczowo-płciowy u zdrowych osób bez wywoływania choroby. Nie ma wtedy konieczności brania antybiotyku. Bakteria ta jest groźna głównie dla noworodków i osób z obniżoną odpornością (np. chorujących na nowotwór, cukrzycę).

Jeśli sytuacja jest taka jak opisałam powyżej, może pan sie całować i uprawiać seks.

Jeśli natomiast jest inaczej, proszę jeszcze raz zadać pytanie, podając skąd była wyhodowana bakteria i czy ma Pan jakieś objawy - jakie?