Czy na podstawie testu b-HCG można powiedzieć w którym tygodniu ciąży jestem?

Dzień dobr!
Zrobiłam sobie badanie poziomu beta HCG i mój wynik to 1 034,0. I chciałabym dokładnie wiedzieć, w którym jestem tygodniu ciąży?
Proszę o szybką odpowiedź.
Z góry bardzo dziękuję!
Małgorzata

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Niestety nie jest możliwe dokładne określenie wieku ciążowego na podstawie stężenia beta HCG we krwi.
Najlepszą metodą jest tutaj obliczenie czasu jaki upłynął od daty ostatniego krwawienia miesięcznego lub określenie wieku ciążowego za pomocą USG.

Redakcja abcZdrowie.pl