Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy na podstawie b-HCG można określić kiedy miała miejsce owulacja?

Ostatnia miesiączka zaczęła się 23 maja. Stosunki płciowe odbyłam 5 czerwca i 9 czerwca. 23 czerwca zrobiłam test z krwi i b-HCG wyniosła 518. Chciałabym określić kiedy mogło dojść do zapłodnienia, czy zaowocował stosunek z 5 czy 9 czerwca.

Słyszałam, że na podstawie wyniku b-HCG z danego dnia można określić mniej więcej ile dni temu odbyła sie owulacja. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Czy w ciąży należy jeść za dwoje?

Witam!

Na podstawie wyniku hCG nie można tak dokładnie określić terminu owulacji. Ustala się pewne granice wartości hCG dla odpowiednich tygodni ciąży, ale są one bardzo szerokie. W obserwacji stężeń hCG najważniejsze jest to, aby rosły one prawidłowo, co świadczy o prawidłowym rozwoju wczesnej ciąży. Stężenie hCG powinno się podwajać co 2 dzień do 8-12 tygodnia ciąży.

Termin owulacji można wyliczyć w miarę dokładnie, jeżeli kobieta ma regularne cykle. Wówczas owulacja występuje naczęściej na 14 dni (10-14 dni) przed pierwszym dniem kolejnego cyklu (pierwszy dzień krwawienia). Znając przewidywalną datę kolejnej miesiączki może Pani obliczyć w ten sposób przybliżoną datę owulacji i zapłodnienia.

Lekarz.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy