Czy na tej podstawie można wykluczyć ospę u córki?

Witam. Córka 1.5 ma podejrzenie ospy wszystko sie zgadza gdyby nie fakt ze nie ma pecherzy. Krosty ja swedza i wychodza nowe pojedyncze niema ich duzo wszystkich bedzie ok 30. Wykonalam badania igm iga ora zigg ktore wyszly negatywnie IgA 1.4 IgM 3.75 IgG 0.1 Krosty pojawily sie w czwartek a badania robilam w piątek czy na tej podstawie mozna absolutnie wykluczyc ospe czy moze badania zostaly za wczesnie wykonane i stezenie przeciwcial jeszcze nie urosło czy jest potrzeba powtórzenia badan. Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

Przeciwciała powinny być dodatnie jeżeli byłaby świeża infekcja. Przeciwciała IgA pojawiają się bardzo wcześnie i mogą się utrzymywać przez kilkanaście miesięcy po zakażeniu. Wykrycie przeciwciał IgM potwierdza rozpoznanie, ale ujemny wynik nie pozwala go wykluczyć.