Czy na test ciążowy mają wpływ te substancje?

Czy któraś z tych substancji zakłóca wynik testu ciążowego? (Ekstrakt z pieprzu czarnego Piper nigrum Wyciąg z nasion winogron Wyciąg z nawłoci pospolitej Wyciąg z mniszka lekarskiego Wyciąg z opuncji figowej Wyciąg z pokrzywy zwyczajnej chrom metformina)

Redakcja abcZdrowie

Witam, żadna z tych substancji nie ma wpływu na zafałszowanie wyniku testu ciążowego. Fałszywie dodatni wynik testu mogą spowodować leki zawierające chloropromazynę, fenotiazynę oraz prometazynę, a także leki posiadające w swym składzie hormon beta hCG (stosowane są w leczeniu niepłodności). Także silny lek przeciwbólowy – metadon może spowodować pokazanie się dwóch kresek mimo braku ciąży. Ani chrom, ani metformax czy zioła nie mają wpływu na wynik testu ciążowego. O tym, co wpływa na wynik testu ciążowego przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-miec-wplyw-na-wynik-testu-ciazowego. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.