Czy naczyniak może być niebezpiecznny w ciąży?

Witam, jakieś 15 lat temu stwierdzono u mnie naczyniaka żylnego w płacie czołowym . Do tej pory wszystko jest ok . Planujemy teraz dziecko i mam pytanie : jak to jest z ciąża przy naczyniaku? Bo podejrzewam ze naturalny poród jest niebezpieczny . Czy jest ryzyko ze mógłby pęknąć ? I czytałam tez ze w ciąży lubią sie one powiększać ... Jest to prawda ?

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy od umiejscowienia o dokładnego rodzaju naczyniaka. Proszę koniecznie udac się do lekarza chirurga naczyniowego lub rozpoznającego