Naczyniaki móżdżku a konieczność zabiegu operacyjnego

witam miałem w tamtym roku wycinanego naczyniaka jamistego w mózgu a teraz mam 2 naczyniaki żylne w możdzku skąd się wzięły te małe naczyniaki w możdzku i da się je jakoś usunąć lekarz już mi gadał ze operacji nie wymagają ale sa strasznie uciążliwe dla mnie bo wywołują bardzo silne bółe głowy co mogę zrobić w tej sytuacji

Aleksander Ropielewski

Powstawanie naczyniakó wynika z predyspozycji genetycznych, któe powodują osłabienie ściany naczyń żylnych. Naczyniaki żylne nie są tak niebezpieczne jak tętnicze i z reguły rzadziej wymagają interwencji chirurgicznej. Jeżeli jednak sa powodem dolegliwości bólowych, których nie można kontrolować farmakologicznie warto rozważyć możliwość operacji. Zależy to jednak od konkretnego przypadku i umiejscowienia naczyniaków.