Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 8 , 8 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Naczyniaki mózgu: Pytania do specjalistów

Wzrost ciśnienia przy naczyniaku jamistym lewej półkuli

Witam jestem osobą z naczyniakiem jamistym lewej półkuli mózgu mam pytanie odnośnie ciśnienia które wzrasta mi do 150/ 105 przy bólu brzucha zdążą się to raz na jakiś czas raz na miesiąc rewolucje gdzie muszę skorzystać z toalety wtedy mierząc... Witam jestem osobą z naczyniakiem jamistym lewej półkuli mózgu mam pytanie odnośnie ciśnienia które wzrasta mi do 150/ 105 przy bólu brzucha zdążą się to raz na jakiś czas raz na miesiąc rewolucje gdzie muszę skorzystać z toalety wtedy mierząc ciśnienie wzrasta do tej ilości, po kilku minutach spada do narmalnego mojego czyli 115/ 77 trwa to tylko kilka minut dopuki się nie wypróżnienia. Jak z tym radzić sobie ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy taki naczyniak jest niebezpieczny?

WITAM. NA MR GLOWY I ANGIO WYSZEDŁ WYNIK- PODEJRZENIE NACZYNIAKA WŁOŚNICZKOWEGO PNIA MÓZGU,CHCIALAM ZAPYTAĆ,CZY TO NIEBEZPIECZNY NACZYNIAK,CZY MOŻE PĘKAĆ ITP. ORAZ,CZY TO NA PEWNO NACZYNIAK ,A NIE TĘTNIAK? DZIĘKUJĘ BARDZO.AGATA
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznacza wynik MR 10-latka?

10_letni chłopak MR głowy wykazało w strukturach głębokich lewej półkuli mózgu dużego naczyniaka żylnego _ wydaje się uchodzącego do żył głębokich w mózgu. W jego bezpośrednim sąsiedztwie pasmo podwyższonego sygnału istoty białej przebiegające w rejonie tylnej części torebki zewnętrznej i... 10_letni chłopak MR głowy wykazało w strukturach głębokich lewej półkuli mózgu dużego naczyniaka żylnego _ wydaje się uchodzącego do żył głębokich w mózgu. W jego bezpośrednim sąsiedztwie pasmo podwyższonego sygnału istoty białej przebiegające w rejonie tylnej części torebki zewnętrznej i wewnętrznej zmiany towarzyszące czasem naczyniakiem.Torbiel szyszynki sag.4mm Poza tym innych zmian ogniskowych w obrębie mózgowia i ognisk patologicznego wzmocnienia kontrastowego nie stwierdza się.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy mogę się zaszczepić przeciw Covid?

Witam W 2019 roku miałam operację usunięcia naczyniaka jamistego mózgu. Jestem stale pod kontrolą neurochirurga ,wizytę mam 1 czerwca ale chciałabym wiedzieć czy mogę się zaszczepić przeciw covid .Nie wiem czy umawiać termin
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Jakub Wiśniewski
Dr n. med. Jakub Wiśniewski

Czy podany wynik rezonansu magnetycznego wyklucza naczyniaka?

Witam, moje pytanie kieruję do lekarza neurologa. Miałam wykonywane badanie MR Głowy bez kontrastu. W opisie lekarz radiolog napisał "Podejrzenie niewielkiego naczyniaka żylnego do ponownej oceny". Wykonałam badanie MR ANGIO również bez kontrastu w opisie "żadnych malformacji naczyniowych ani... Witam, moje pytanie kieruję do lekarza neurologa. Miałam wykonywane badanie MR Głowy bez kontrastu. W opisie lekarz radiolog napisał "Podejrzenie niewielkiego naczyniaka żylnego do ponownej oceny". Wykonałam badanie MR ANGIO również bez kontrastu w opisie "żadnych malformacji naczyniowych ani tętniaków nie stwierdza się". Czy wynik tego badania oznacza, że można wykluczyć naczyniaka? Czy badanie Angio jest wystarczające bez kontrastu? Bo rozumiem, że pierwsze MR było zwykłe bez angio i dlatego potrzebne było badanie dodatkowe?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co mam myśleć o tym bólu po operacji?

Witam, 2 lata temu miałem usuwanego guza mózgu (naczyniak jamisty) który pękł i była potrzebna operacja na cito. Od paru dni wraz z bólami głowy (ból podczas dotykania głowy w miejscu pooperacyjnym) ale i nie tylko, ból w... Witam, 2 lata temu miałem usuwanego guza mózgu (naczyniak jamisty) który pękł i była potrzebna operacja na cito. Od paru dni wraz z bólami głowy (ból podczas dotykania głowy w miejscu pooperacyjnym) ale i nie tylko, ból w górnej i dolnej szczęce w miejscach gdzie miałem wyrywanego zęba oraz leczonego kanałowo zęba (ostatnie pół roku) także po lewej stronie, staje sie bardzo irytujący, żadne leki przeciwbólowe nie działają. Wydaje mi się że po operacji uszkodzono jakiś nerw odpowiadający za lewą strone twarzy. Robie co roku rezonans głowy z kontrastem ale nic lekarze nie widzą niepokojącego. Co robić?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Jakie leczenie trzeba podjąć w przypadku tego naczyniaka?

Stwierdzono u mnie po badaniu głowy rezonansem naczyniaka jamistego w prawej części ciemieniowej mózgu. Powodem badania był ciągły szum w prawym uchu i niedosłyszenie ( badanie ucha w porządku ). Jakie jest leczenie
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Co mogą oznaczać problemy ze wzrokiem?

Dzień dobry. Ok.1,5 roku temu doświadczyłam przykrego incydentu a mianowicie ktoś dorzucił mi jakiś narkotyk/dopalacz do drinka na wieczorze panieńskim mojej koleżanki..czułam się bardzo źle po nim,osłabiona,mięśnie odmawiały mi posłuszeństwa,wzrok zaczął falować odrazu narzeczony odwiózł mnie do domu,położyłam się... Dzień dobry. Ok.1,5 roku temu doświadczyłam przykrego incydentu a mianowicie ktoś dorzucił mi jakiś narkotyk/dopalacz do drinka na wieczorze panieńskim mojej koleżanki..czułam się bardzo źle po nim,osłabiona,mięśnie odmawiały mi posłuszeństwa,wzrok zaczął falować odrazu narzeczony odwiózł mnie do domu,położyłam się spać(miałam problem z zaśnięciem) myślałam,że gdy odeśpie to zdarzenie rano wszystko wróci do normy-ale nie wróciło pozostał falujący,drgający obraz wzroku-wizyta okulistyczna nic nie wykazała(badanie dna oka,pola wiedzenia),wykonałam OCT OKA-opuchnięty,pogrubiony nerw wzroku(prawdopodobnie coś w mózgu naciska mi na nerw wzroku) Rezonans magnetyczny wykazał naczyniaka żylnego,zmiane w mózgu licząca kilka milimetrów. Czekam na termin do neurochirurga. Nikt nie jest w stanie powiedzieć co mi jest. Czy mogę wykonać jeszcze jakieś badanie nerwu wzroku na własną rękę między czasie(oct oka już wykonałam) czy istnieją jeszcze jakieś badanie nerwu wzroka dalszego? Dodam, że mam synka niemowle bardzo umożliwia mi to codzienne funkcjonowanie..czuję się prze ten wzrok jak w innym wymiarze. Pozdrawiam serdecznie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Dorota Kinga Stepczenko-Jach
Lek. Dorota Kinga Stepczenko-Jach

Do jakiego specjalisty mam się wybrać?

witam rezonans magnetyczny mozgu wykryl naczyniaka mozgu. prosze mi powiedziec do jakiego specjalisty powinnam sie udac: neurologa czy neurochirurga. dolegiwosci: bol glowy, pogorszenie wzroku, chwilowe dretwienie policzka, bole glowy po wysilku, po stresie. dziekuje
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Wiesław Łuczkowski
Lek. Wiesław Łuczkowski
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy niebieska żyłka pod okiem u niemowlęcia jest naczyniakiem?

Witam, Mój półroczny synek ma jedną grubą, niebieską żyłkę pod okiem. Nie ma jej od urodzenia, pojawiła się gdzieś w trzecim miesiącu. Czy to jest naczyniak?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Michał Lenard
Lek. Michał Lenard

Jakie są metody usunięcia naczyniaka z czoła?

Moja wnuczka ma 3 miesiące i naczyniaka na czole ok 1cmx1cm.Jest on wypukły i koloru bordowego.Mam pytanie ,w jakim czasie może się wchłonąć ?Czy są jakieś metody na usunięcie?

Co zrobić w przypadku bólu głowy po operacji naczyniaka?

witam serdecznie jestem po operacji naczyniaka jamistego od samego początku zdiagnozowania choruję na padaczkę ,moje objawy są związane z oczami błyski ,aury ,światło białe jak reflektor,jakby widzenie w tyle oczu ,że ktoś za mną stoi ,ktoś jest te objawy są... witam serdecznie jestem po operacji naczyniaka jamistego od samego początku zdiagnozowania choruję na padaczkę ,moje objawy są związane z oczami błyski ,aury ,światło białe jak reflektor,jakby widzenie w tyle oczu ,że ktoś za mną stoi ,ktoś jest te objawy są ze mną od ponad 30 lat ,nie za każdym razem ale było tak że dostawałam atak albo większy z utratą przytomności albo bez ,byłam u okulisty wszystko jest niby ok.mam dużo męt ciała szklistego mroczki ,jakieś latające niteczki w oku itp.jak mam zwalczyć chociaż trochę te objawy ?jestem znerwicowana,nerwowa ciągły strach ,panika że znów będę miała napad co zrobić jakiś zabieg ? sama nie wiem lekarz mówi że mam się do tego przyzwyczaić z biegem czasu to się zmniejszy ale nic się nie poprawia :( podobno jest tak przy zbliżającej się migrenie ale nie zawsze boli mniegłowa,czasami oczy ,i uczucie jak by gałki oczne mi wypychało na wierzch ,proszę mi pomóc dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Naczyniak jamisty pnia mózgu a ciągłe zmęczenie

Witam niedawno stwierdzono u mnie naczyniak jamisty pnia mózgu, lekarz wystawił L4 i dał skierowanie do szpitala (termin na maj). Moim głównym problemem jest zmęczenie ( nawet jak nic nie robię) ,ból głowy codziennie,zawroty głowy, problemy... Witam niedawno stwierdzono u mnie naczyniak jamisty pnia mózgu, lekarz wystawił L4 i dał skierowanie do szpitala (termin na maj). Moim głównym problemem jest zmęczenie ( nawet jak nic nie robię) ,ból głowy codziennie,zawroty głowy, problemy z połykanie, okresowe zaniewidzenia. Siedzę w domu staram się żyć normalnie ,unikam wysiłku-oszczędzam się ,Czuję się stara(zawsze byłam wulkanem energii,A teraz ?)Czytam różne doświadczenia,ludzi którzy przez to przeszli,ale to nawet nie pomaga.Chciałabym chodź w części żyć jak dawniej ,czy naprawdę nie ma leków na to zmęczenie?Ba tą chorobę?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czym jest naczyniak jamisty pnia mózgu?

Witam diagnoza brzmi naczyniak jamisty pnia mózgu Proszę wyjaśnić o co chodzi i czy naprawdę to nie operacyjne Aga
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Co myśleć o takim rezonansie magnetycznym głowy?

Dzień dobry, bardzo proszę o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego głowy. Oczywiście wiem, że muszę się z nim zgłosić do neurologa, jednak terminy są odległe i wizytę mam dopiero za 2 tygodnie, a chciałbym już chociaż mniej więcej wiedzieć jak to... Dzień dobry, bardzo proszę o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego głowy. Oczywiście wiem, że muszę się z nim zgłosić do neurologa, jednak terminy są odległe i wizytę mam dopiero za 2 tygodnie, a chciałbym już chociaż mniej więcej wiedzieć jak to interpretować: "Badanie kontrolne po 29.10.2019 radioterapii stereotaktycznej naczyniaka tętniczo-żylnego lewejokolicy potylicznej. Stan po embolizacji klejem naczyniaka tętniczo-żylnego mózgu w lewejokolicy ciemieniowo-potylicznej (18.09.2013). Klinicznie zawroty głowy. Proszę również o ocenę okolicy ucha wewnętrznego, na przebiegu nn.VIII i okolicy pnia mózgu i móżdżku pod kątem ew. innych przyczyn zawrotów głowy. Badanie wykonano w sekwencjach TSE T2, TSE T1, FLAIR, DWI/ADC, ciss przeglądowe orazTSE T1 po dożylnym podaniu srodka kontrastowego w przekrojach strzałkowych, czołowych ipoprzecznych o grubosci warstwy 3 i 5 mm. W zakresie podstawy płata potylicznego lewego podkorowo oraz w przyleganiu do poszerzonegorogu potylicznego lewej komory bocznej widoczna nieregularna jama porencefaliczna oprzyblizonych wymiarach poprzecznych ok. 26 x 16 mm otoczona strefą gliozy. W zakresie zmianwidoczne bezsygnałowe ognisko 6 x 4 mm mogące odpowiadać zwapnieniu. Dodatkowo w zakresiezmian widoczne nieliczne nieco bardziej wydatne naczynia krwionośne o nieco krętym przebiegu-pozostałość naczyniaka, konieczna kontrola. Poza tym: Cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego w zakresie mózgowia nie uwidoczniono. Sygnał istoty białej i szarej mózgowia prawidłowy. Układ komorowy nie przemieszczony. Przestrzeń płynowa pajeczynówki nie poszerzona. W zakresie piramid kosci skroniowych cech istotnej patologii nie uwidoczniono, przewodysłuchowe wewnętrzne symetryczne, nieposzerzone. W otoczeniu pęczka nerwowo-słuchowego lewego widoczna pętla naczyniowa- nie możnawykluczyć konfliktu. Na granicy badania- nasilone zmiany śluzówkowe w zakresie zatok obocznych nosa."
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Jaką rehabilitację zastosować po operacji guza mózgu?

witam Jestem po usunięciu guza mózgu ( naczyniaka jamistego pnia mózgu) Chodzę, widzę- chodź ciężko skupić wzrok. Słyszę- ale w prawym uchu tylko pogłos. Nie czuję prawej strony ciała, ale ruszam nią. Mam spowolnioną mowę i jak już wspomniałam... witam Jestem po usunięciu guza mózgu ( naczyniaka jamistego pnia mózgu) Chodzę, widzę- chodź ciężko skupić wzrok. Słyszę- ale w prawym uchu tylko pogłos. Nie czuję prawej strony ciała, ale ruszam nią. Mam spowolnioną mowę i jak już wspomniałam nie czuję prawej strony w tym języka i policzka. Obecnie korzystam z usług psychologa, neurologopedy i rechabilituje się ruchowo. Funkcjonuje normalnie, ale bardzo wolno( szybko się męcze, boli mnie prawa strona) Chciałabym, wyjechać na rehabilitację tylko nie wiem gdzie. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy mogę podróżować samolotem przy naczyniaku mózgu?

Stwierdzono u mnie naczyniaka jamistego mózgu i naczyniaka żylnego. Aktualnie czekam na wizytę u neurochirurga, czy są jakiekolwiek przeciwskazania do podróży samolotem ?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy naczyniak w lewym płacie czołowym może być groźny?

Witam, chciałam zapytać czy naczyniak (8 mm) zlokalizowany w lewym placie czołowym moze być groźny? Odebrałam wynik MR i bardzo się martwię. Proszę o odp.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

O czym może świadczyć ból nóg pomimo prawidłowych wyników badań?

Dzień dobry, W styczniu tego roku leżąc w łóżku przeszedł mnie prąd od głowy do stóp. Od tego momentu zaczęły mnie boleć nogi (uda, łydki). Ból porównywalny był do ciężkości. Trwał on i trwa nadal mniej więcej do października tego... Dzień dobry, W styczniu tego roku leżąc w łóżku przeszedł mnie prąd od głowy do stóp. Od tego momentu zaczęły mnie boleć nogi (uda, łydki). Ból porównywalny był do ciężkości. Trwał on i trwa nadal mniej więcej do października tego roku. Od października pojawił się dodatkowy objaw czyli „tiki” które można porównać do skurczy w mięśniach nóg zarówno w udach jak i łydkach. Skurcze te są trudne do zauważenia gołym okiem. Przeważająca część tych tików ma miejsce w lewej nodze sporadycznie w powyżej pasa. Opisana powyżej ciężkość oraz tiki mają miejsce cały czas np. podczas jazdy samochodem czy odpoczynku w pozycji leżącej i siedzącej. Nie są one odczuwalne podczas poruszania się. Na chwilę obecną przypadłość ta nie dyskwalifikuje mnie z życia ale jest uprzykrzająca i rozpraszająca. Mięśnie nie są rozluźnione tylko nawet podczas spoczynku są napięte. Obawiam się, że może to być zalążek czegoś poważnego. Do tej pory konsultowałem ten problem: - w marcu z lekarzem neurologiem, który przeprowadził podstawowe badania i zalecił branie magnezu, - w październiku z lekarzem neurologiem (innym), który na podstawie opisywanych przeze mnie dolegliwości i wyników badań nie jest w stanie postawić diagnozy i rozpocząć leczenia. Ustalił, że moja lewa noga bardziej żywo reguje na bodźce - w październiku z lekarzem chorób zakaźnych, który wykluczył boreliozę Do tej pory wykonałem: - RM głowy z kontrastem skrócony opis„ cechy zespołu częściowo pustego siodła. Naczyniak żylny w lewej półkuli mózgu. Poza tym MR mózgowia prawidłowy bez zmian ogniskowych” - EMG kończyn dolnych- prawidłowe - Badanie Dopplera żył- prawidłowe - Borelioza metodą Elisa IgM w negatywne, IgG 29,04- pozytywne - Borelioza metodą Western Blot IgG negatywne (1 punkt p41) - Badanie krwi- Morfologia, ALAT, ASPAT, Fosfataza zasadowa, GGTP, Sód, Potas, Wapń, Magnez, Lipidogram, TSH- wszystkie w normie Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Patronaty