Co myśleć o takim rezonansie magnetycznym głowy?

Dzień dobry, bardzo proszę o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego głowy. Oczywiście wiem, że muszę się z nim zgłosić do neurologa, jednak terminy są odległe i wizytę mam dopiero za 2 tygodnie, a chciałbym już chociaż mniej więcej wiedzieć jak to interpretować: "Badanie kontrolne po 29.10.2019 radioterapii stereotaktycznej naczyniaka tętniczo-żylnego lewejokolicy potylicznej. Stan po embolizacji klejem naczyniaka tętniczo-żylnego mózgu w lewejokolicy ciemieniowo-potylicznej (18.09.2013). Klinicznie zawroty głowy. Proszę również o ocenę okolicy ucha wewnętrznego, na przebiegu nn.VIII i okolicy pnia mózgu i móżdżku pod kątem ew. innych przyczyn zawrotów głowy. Badanie wykonano w sekwencjach TSE T2, TSE T1, FLAIR, DWI/ADC, ciss przeglądowe orazTSE T1 po dożylnym podaniu srodka kontrastowego w przekrojach strzałkowych, czołowych ipoprzecznych o grubosci warstwy 3 i 5 mm. W zakresie podstawy płata potylicznego lewego podkorowo oraz w przyleganiu do poszerzonegorogu potylicznego lewej komory bocznej widoczna nieregularna jama porencefaliczna oprzyblizonych wymiarach poprzecznych ok. 26 x 16 mm otoczona strefą gliozy. W zakresie zmianwidoczne bezsygnałowe ognisko 6 x 4 mm mogące odpowiadać zwapnieniu. Dodatkowo w zakresiezmian widoczne nieliczne nieco bardziej wydatne naczynia krwionośne o nieco krętym przebiegu-pozostałość naczyniaka, konieczna kontrola. Poza tym: Cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego w zakresie mózgowia nie uwidoczniono. Sygnał istoty białej i szarej mózgowia prawidłowy. Układ komorowy nie przemieszczony. Przestrzeń płynowa pajeczynówki nie poszerzona. W zakresie piramid kosci skroniowych cech istotnej patologii nie uwidoczniono, przewodysłuchowe wewnętrzne symetryczne, nieposzerzone. W otoczeniu pęczka nerwowo-słuchowego lewego widoczna pętla naczyniowa- nie możnawykluczyć konfliktu. Na granicy badania- nasilone zmiany śluzówkowe w zakresie zatok obocznych nosa."

Najlepiej omówic z NEUROLOGIEM, ew NEUROCHIRURGIEM któy zna Pacjenta Opis : " "Badanie kontrolne po 29.10.2019 radioterapii stereotaktycznej naczyniaka tętniczo-żylnego lewejokolicy potylicznej. Stan po embolizacji klejem naczyniaka tętniczo-żylnego mózgu w lewejokolicy ciemieniowo-potylicznej (18.09.2013). Klinicznie zawroty głowy. Proszę również o ocenę okolicy ucha wewnętrznego, na przebiegu nn.VIII i okolicy pnia mózgu i móżdżku pod kątem ew. innych przyczyn zawrotów głowy. Badanie wykonano w sekwencjach TSE T2, TSE T1, FLAIR, DWI/ADC, ciss przeglądowe orazTSE T1 po dożylnym podaniu srodka kontrastowego w przekrojach strzałkowych, czołowych ipoprzecznych o grubosci warstwy 3 i 5 mm. W zakresie podstawy płata potylicznego lewego podkorowo oraz w przyleganiu do poszerzonegorogu potylicznego lewej komory bocznej widoczna nieregularna jama porencefaliczna oprzyblizonych wymiarach poprzecznych ok. 26 x 16 mm otoczona strefą gliozy. W zakresie zmianwidoczne bezsygnałowe ognisko 6 x 4 mm mogące odpowiadać zwapnieniu. Dodatkowo w zakresiezmian widoczne nieliczne nieco bardziej wydatne naczynia krwionośne o nieco krętym przebiegu-pozostałość naczyniaka, konieczna kontrola. Poza tym: Cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego w zakresie mózgowia nie uwidoczniono. Sygnał istoty białej i szarej mózgowia prawidłowy. Układ komorowy nie przemieszczony. Przestrzeń płynowa pajeczynówki nie poszerzona. W zakresie piramid kosci skroniowych cech istotnej patologii nie uwidoczniono, przewodysłuchowe wewnętrzne symetryczne, nieposzerzone. W otoczeniu pęczka nerwowo-słuchowego lewego widoczna pętla " + Opis ucha i zatok przynosowych!! "

MRI do interpretacji klinicznej zmiany zanikowe i niedokrwienne....

Konieczne pełne badanie neurologiczne ; historia choroby i leczenia; analiza zakresu ruchomości, sprawności ; ocena dolegliwości, ogólnej sprawności i formy Pacjenta ; Ważny stan pacjenta, wywiad chorobowy, obciążenia; stan ogólny i neurologiczny, stan psychiczny i emocjonalny; wyniki badań . Konieczna KOMPLEKSOWA OCENA STANU PACJENTA : RR wydolność, Pełny wywiad, badanie , Labor : lipidy, glukoza, elektrolity pełne : Na K Mg Ca Cl; kreatynina etc i Jaki wywiad, czynniki ryzyka: otyłość, cholesterol, cukrzyca choroby serca Do pełnej konsultacji neurologicznej z wynikami badań Pozdrawiam i zapraszam