Czy nadal powinienem się masturbować?

Mam 18 lat i od prawie 4 lat regularnie się masturbuję. Lecz za każdym razem, gdy robię to po pewnej przerwie lub za długo, prawe jądro mi się wyraźnie powiększa, lecz jest to taka niekształtna masa, która również mnie bardzo boli, aż promieniuje na prawe podbrzusze. Ból oceniłbym na 8 w skali 1-10. Nic mnie nie boli, gdy się nie masturbuję, lub masturbuję się regularnie. Czy to poważne?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Prawdopodobnie ta "masa" to żylaki powrózka nasiennego. Potrzebna i wskazana jest konsultacja lekarza urologa.
Po wyjaśnieniu urologicznym proponuję rozważyć wizytę u doświadczonej seksuolog-psycholog z Gdyni, P Justyny Piątkowskiej, której odpowiedzi są także na tym Portalu.
Pozdrawiam. JW, Poznań. blog seksuologia.com 9/17.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy