Czy nadal powinienem się masturbować?

Mam 18 lat i od prawie 4 lat regularnie się masturbuję. Lecz za każdym razem, gdy robię to po pewnej przerwie lub za długo, prawe jądro mi się wyraźnie powiększa, lecz jest to taka niekształtna masa, która również mnie bardzo boli, aż promieniuje na prawe podbrzusze. Ból oceniłbym na 8 w skali 1-10. Nic mnie nie boli, gdy się nie masturbuję, lub masturbuję się regularnie. Czy to poważne?

Prawdopodobnie ta "masa" to żylaki powrózka nasiennego. Potrzebna i wskazana jest konsultacja lekarza urologa.
Po wyjaśnieniu urologicznym proponuję rozważyć wizytę u doświadczonej seksuolog-psycholog z Gdyni, P Justyny Piątkowskiej, której odpowiedzi są także na tym Portalu.
Pozdrawiam. JW, Poznań. blog seksuologia.com 9/17.