Czy nadżerka powoduje spadek żelaza?

Miesiąc temu robiłam szereg badań i okazało się,że mam niski poziom żelaza (wskaźnik 18).Pani doktor zapisała mi Sorbifer Durules i myslałam,że zawroty głowy i zmęczenie znikną. Po kilku dniach stosowania leku zaczął mi dokuczać ogromny ból brzucha w okolicy pepka i z powrotem znalazlam sie u pani doktor.Dostałam skierowanie na gastroskopie i rozpoznanie wykazało zapalenie nadżerkowe okolicy przedodzwiernikowej. Dostalam skierowanie do gastrologa . Czy te nadżerki mogly spowodowac spadek zelaza?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane w gastroskopii nadżerkowe zapalenie błony śluzowej jak najbardziej może być przyczyną anemii. Opisane przez Panią objawy wskazują jednak, że nie toleruje Pani dobrze doustnej terapii żelazem. Być może konieczne będzie zatem rozpoczęcie terapii pozajelitowej. Oczywiście konieczne jest także leczenie problemu gastrologicznego.