Ból brzucha po zażywaniu Sorbifer Durules

Mam niski poziom żelaza -wynik 18 - zażywam od tygodnia po 2 tabletki Sorbifer Durules ale bardzo boli mnie brzuch ( bolał mnie juz wcześniej i cały czas mam wrazenie że to on powoduje moje problemy z żelazem) i dostałam skierowanie na gastroskopie. Pod jakim katem będzie robiona gastroskopia?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Gastroskopia będzie wykonana pod kątem wykrycia nieprawidłowości w obrębie przełyku żołądka i dwunastnicy. Być może dzięki badaniu zostanie ustalona przyczyna dolegliwości bólowych w obrębie jamy brzusznej.