Przewlekły ból podbrzusza a zapalenie żołądka

Witam.Mam 20 lat i od roku boli mnie nadbrzusze.Poszłam do gastrologa. Zrobił mi gastroskopię. Wyszło, że mam zapalenie żołądka.Przez pół roku nic nie przeszło, więc poszłam drugi raz Wyszło ponownie zapalenie żołądka.Lekarz przepisał leki . Wybrałam je jednak nic znowu nie pomogło. Od 2-3 miesięcy mam również bardzo duży ból, gdy dotknę nadbrzusze i okolicę. Oczywiście mówiłam o tym lekarzowi,ale nie wyciągnął konsekwencji.Martwi mnie bardzo ból przy dotykaniu go.Czym on może być spowodowany?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Przygotowania do badania endoskopowego

Badanie endoskopowe wykonywane jest w celu oceny stanu narządów wewnętrznych. Jak należy przygotować się do takiego badania? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam! Opisane dolegliwości mogą być spowodowane nieprawidłowościami w obrębie żołądka i dwunastnicy. Nie można wykluczyć patologii w obrębie trzustki czy kamicy żółciowej. Jeśli obecna terapia jest nieskuteczna to konieczna będzie wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Trudno mi określić bez bezpośredniego badania pacjenta co może być powodem dolegliwości bólowych. Radziłbym jeszcze (jeśli nie było) wykonać USG jamy brzusznej celem oceny głównie stanu wątroby, dróg żółciowych, zwłaszcza pęcherzyka żółciowego (kamica?). Po wykluczeniu dolegliwości ze strony jamy brzusznej prawdopodobną przyczyną będzie samoistne podrażnienie nerwów obwodowych czyli tzw. neuralgia obwodowa.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy