Czy najlepiej zabrać dziecko z przedszkola do czasu wycięcia migdałków?

Witam. Syn 4,5 lat zdiagnozowany jest u niego przerośnięty migdal 2/3... katar od kilku miesiecy wystepujacy stale.. gdzies z tylu przy migdale gesty. Syn ma Problemy z oddychaniem nosem pochrapywanie w nocy... pronasal bierze juz 2 miesiąc teraz od 2 tygodni bierze tez lymphyosot dostaliśmy skierowanie na wycięcie ale tez lekarz dal mu 2 miesiace na poprawe po lekach i zalecil ze syn ma wrocic normalnie do przedszkola bo leki maja zadzialac przy kontakcie z zarazkami... jak siedzial w domu kataru bylo juz troche mniej po tych lekach i nie trzeba bylo co chwile udrazniac nosa wiec dziecko poszlo.. no i po 2 dniach w placowce objawy sie nasilily znowu gorzej w nocy no i czesciej musze pomoc dziecku pozbyc sie wydzieliny sam niestety nie jest w stanie tego wydmuchac. Katar tez przybral zolta barwe... 29 marca mamy kwalifikacje do zabiegu czas oczekiwania kolo miesiaca lub dwoch z tego co mi przekazano... Czy najlepiej zabrac dziecko do czasu wyciecia migdala z przedszkola? skoro ewidentnie juz 2 dni nasilaja objawy dodam ze infekcji nie zalapal.. nasz laryngolog stwierdzil ze jak go odizoluje i leki pomoga to jak wroci bedzie to samo czy napewno tak to dziala ?

Po sterydach do nosowych które przyjmuje straci odporność i przestanie rosnąć. Przyjedź po 3 , 4 tygodniach od odstawienia wszystkich leków. Zabierz dziecko z przedszkola.