Czy najpierw nie powinnam usunąć gruczolaka, a później zgłosić się na uzupełnienie tkanki tłuszczowej?

Witam, mam 27 lat. Ze względu na obciążenie wystąpienia nowotworu piersi, byłam pod stała kontrola onkologa. Ponad rok temu w prawej piersi pojawił się mały guzek, który lekarz onkolog kazał obserwować. Niestety z miesiąca na miesiąc rósł. Od momentu pojawienia się gruczolaka włóknistego minął rok a on urósł do 3 cm. Nadmienię, że przeszłam wszystkie potrzebne badania w kierunku rozpoznania nowotworu. Na szczęście nie ma znamion nowotworu. Onkolog zalecił wycięcie. I tu pojawił się problem. Po wycięciu powstanie duży ubytek. Lekarz onkolog zaproponował aby ten zabieg wykonał chirurg plastyk. Ponieważ byłby połączony z przeszczepem tkanki tłuszczowej do powstałego ubytku w piersi. Moje pytania brzmią: czy najpierw nie powinnam usunąć gruczolaka a później zgłosić się na uzupełnienie tkanki tłuszczonej ? Czy chirurg plastyk podejmuje się w tym samym czasie usunąć gruczolaka i przeszczepić tłuszcz własny?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna ocena możliwości terapeutycznych przez lekarza chirurga plastycznego.