Czy należy dalej leczyć to kolano?

Prawie miesiąc temu miałam uraz nogi. Lekarz obstawiał, że doszło do uszkodzenia łękotki. Po zrobieniu rezonansu okazało się że kolano jest całe, ale uszkodzenie kości strzałkowej. Wnioski: Zmiany pourazowe kości tworzących staw piszczelowo-strzałkowy bliższy z obrzękiem i niepełną szczeliną złamania w obrębie głowy kości strzałkowej. Czy będzie dalej jakieś leczenie czy ból powinien sam ustąpić ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

rozumiem, że po błędnej diagnozie uszkodzona główka kości strzałowej już się zrosła, jednak po urazie pozostał obrzęk i ból w okolicy kolana. Niestety, miesiąc po złamaniu do wdrożenia pozostały formy leczenia nieobejmujące poprawy ułożenia główki kości w obrębie stawu. Części uszkodzonej kości uległy już zrośnięciu w stopniu, który uniemożliwia ingerencję w dopasowanie kości do stawu bez ponownego jej złamania.

Jednak na obrzęk i ból można wdrożyć inne formy leczenia, obejmujące głównie rehabilitację. Poradnia rehabilitacyjna przyjmuje pacjentów na podstawie skierowania od lekarza, które ważne jest jeden miesiąc od dnia wystawienia. W tym czasie skierowanie należy zarejestrować w miejscu, w którym udzielane będą świadczenia, niezależnie od tego, kiedy rozpocznie się rehabilitacja. Zabiegi fizjoterapeutyczne odbywają się w cyklu terapeutycznym do 10 dni zabiegowych, jednemu świadczeniobiorcy przysługuje 5 lub mniej zabiegów dziennie. Stawy kolanowe dobrze reagują na takie zabiegi fizykoterapeutyczne jak laser, ultradźwięki, magnetoterapia czy krioterapia.

Więcej o danym temacie przeczyta Pani w artykułach:

https://uroda.abczdrowie.pl/rodzaje-rehabilitacji

https://uroda.abczdrowie.pl/jak-leczyc-stawy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.