Czy należy jednak usunąć migdałki?

Proszę o poradę: rok po anginie przeszdłem przewlekłe zapalenie migdałków, co skończyło się zabiegiem zamknięcia krypt metoda diatermii radiowej. Migdałki mniejsze, ale dalej łapią mnie infekcje i cały czas mam przekrwione gardło. USG węzłó wskzuje na odczynowe, lecz mam sporo powiększonych węłów szyjnych i podżuchwowych oraz częste infekcje, jedna po drugiej. Laryngolog Twierdzi, że nie usunie mi migdałków bo to wina kolca w przegrodzie. Usuwać mimo to migdałki czy zamiast na nfz wykonać szybciej septoplastykę prywatnie?

Zamykanie krypt migdałowych to jakieś nieporozumienie. Krypty muszą się opróżniać. Nie wiem o co chodzi w sumie. Tam jest jakieś zamieszanie. Przyjedź i już.