Czy należy wykonać USG dopplera?

Witam Mam pytanie do lek Rafala Grysziewicza,mam problem odnosnie bolu prawej nogi od biodra przez cala noge do stopy .Pan mi zasugerowal zrobienie usg doppler konczyn dolnych na czym polega to badanie? Czy zanim je wykonam moge sobie pomoc w inny sposob np przykladajac plaster rozgrzewajacy w bolace miejsce? A moze to jest rwa kulszowa? lekarka stwierdzila ze to od kregoslupa .Dziekuje za poprzednia odpowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej stwierdzić, czy opisane dolegliwości mają podłoże neurologiczne czy też naczyniowe. Jeśli jednak Pani doktor stwierdziła, że przyczyną są problemy z kręgosłupem, to proszę jej zaufać. USG doppler zostało natomiast zalecone zapewne w celu wykluczenia przyczyn naczyniowych. A propos USG doppler to badanie to polega na ocenie przepływu krwi w dużych tętnicach i żyłach.