Czy napój z pomarańczy obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam,czy picie napoju z pomaranczy i czerwonej pomaranczy zmniejsza skutecznosc tabletek antykoncepcyjnych? Biore tabletki daylette

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie, ale sok z grejpfruta i sam owoc, mogą hamować szlaki metabolizmu środków antykoncepcyjnych. Nie należy spożywać w/w w odstępie 2 godzin przed i po zażywaniu antykoncepcji i innych środków farmakologicznych.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Picie napoju z pomarańczy w rozsądnych ilościach nie obniża skuteczności antykoncepcji. Nie ma powodów do niepokoju.