Czy nerwica może powodować problemy ze wzwodem?

Witam. Od początku roku walczę z nerwicą lękową, stało się to po tym jak przesadziłem z alkoholem, dwa dni nie wstawałem z łóżka, doszła grypa, nic nie jadłem, wstałem i po kilku godzinach zrobiło mi się słabo, rodzina mocni się wystraszyła. Po kilku tygodniach poszedłem do kardiologa, ekg, echo, ciśnienie, wszystko w normie jednak psychicznie nie dawało mi to spokoju, od niedawna chodzę do psychologa, brałem Sedam 3 przypisane przez lekarza, po 3 tygodniach powoli odstawiałem i nie biorę już w ogóle. Nadal mam chwilami płytki oddech ale myślę, że to kwestia czasu i będzie dobrze oraz od dłuższego czasu (jeszcze przed nerwicą) mam problemy ze wzwodem, rano rzadko kiedy są a jak już jest to szybko opada. Byłem z tym problemem u urologa, stwierdził jedynie lekkie żylaki powrózka. Morfologia w porządku, nie mam nadwagi, 184cm wzrostu i 80kg, jakie badania jeszcze wykonać ? Czy nerwica ma na to aż taki wpływ ? Tak jakby wyciął mi ktoś libido, mam dopiero 28 lat i ciężko mi to zrozumieć bo kiedyś wszystko było okej, nigdy nie miałem takich problemów dlatego moje pytanie jakie badania mogę jeszcze wykonać by mieć pewność, że to tylko moja psychika.

Jak najbardziej zaburzenia nerwicowe mogą powodować problemy ze wzwodem. Najkorzystniej by było gdyby udał się Pan do seksuologa, który jest jednocześnie psychoterapeutą.

Pozdrawiam

Ewa Czernik