Czy neurolog ma obowiązek wypisać takie zaświadczenie?

Witam. Jeżdżę z dzieckiem od 3 lat do neurologa który stwierdził u niego add i przepisał medikinet 20. Ale ostatnio gdy chciałam żeby wystawił mi zaświadczenie do lekarza rodzinnego o przyjmowaniu tego leku to strasznie się poruszył i skwitował to tym że i tak lekarz rodzinny nie będzie mógł mi go wypisać na recepcie. Mam obecnie problemy finansowe i ciężko mi jest co miesiąc dojeżdżać do neurologa ponad 50km. A to jest starsza osoba i niech się coś stanie to nie będę miała dowodu że syn był leczony tym lekiem. Tak więc moje pytanie brzmi czy neurolog ma obowiązek wypisać mi takie zaświadczenie i czy lekarz rodzinny będzie mógł wystawić receptę na medikinet 20. Dziękuję i pozdrawiam.

Witam! Lekarz leczący, niezależnie czy prywatnie praktykujący, czy w ramach NFZ, ma obowiązek wydać zaświadczenie o leczeniu na żądanie pacjenta lub jego opiekuna prawnego i tu nie ma dyskusji! Powodzenia W. Łuczkowski.