Czy lekarz rodzinny ma obowiązek wypisać mk te leki?

Witam. Od 7 lat biorę leki psychotropowe . Mam zaświadczenie od mojego psychiatry,w którym jest dawkowanie i rozpoznanie też. Pytanie brzmi czy lekarz rodzinny ma obowiązek wypisać mi te leki? Póki co, wiecznie robi pod górę czyli chyba zależnie od humoru, bo raz wypisuje normalnie na miesiąc, a innym razem 1 opakowanie (biorę 3 miesięcznie) albo wcale. Ma prawo do takich zachowań???

Witam! Bez historii choroby i karty konsultacyjnej (od specjalisty) lekarz pierwszego kontaktu nie powinien podejmować decyzji o kontynuacji leczenia specjalistycznego, tym bardziej, jeżeli pacjent na nim wymusza tego typu postępowanie. Pozdrawiam W. Łuczkowski.