Czy należy szybko rozpocząć rehabilitację?

Dzień dobry, moja mama jest po operacji guza mózgu. Została wypisana ze szpitala z cytuję: "pacjentka chodząca z pomocą wydolną tracheostomią i PEG. Zostaje wypisana do domu w stanie ogólnym dobrym. Tymczasem mama nie chodzi wcale. Siadanie na łóżku z naszą pomocą to maksymalne co jest w stanie zrobić. Dostaliśmy zlecenie na rehabilitację jednak szpital odmówił ze względu na brak porażenia kończyn. Nie zostały przepisane żadne leki tymczasem mama wyje z bólu w głowie. Proszę o informację co mamy robić, gdzie szukać pomocy aby można było rozpocząć rehabilitację mamy?
KOBIETA, 70 LAT 12 miesięcy temu

Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

Na pewno konieczna rehabilitacja, pielęgnacja, kontynuacja leczenia Najlepiej omówić z Lekarzami leczącymi, kontynuować leczenie ambulatoryjnie! Nie znam historii leczenia ani rozpoznania , nie wiem jak rozległa operacja i jaki guz mózgu?....

Dane z wypisu są ogólnikowe, ocena w stosunku do stanu poprzedniego i po operacji.... " mama jest po operacji guza mózgu. Została wypisana ze szpitala z cytuję: "pacjentka chodząca z pomocą wydolną tracheostomią i PEG. Zostaje wypisana do domu w stanie ogólnym dobrym" Pielęgnacja otworu po tracheostomii, ostrożne pojenie, karmienie przezez PEG czyli przez sondę do żoładka bezpośrednio!! Należy wezwać Lekarza rejonowego, który może dać skierowanie do Specjalisty i zalecić zabiegi pielęgnacyjne i rehabilitację w domu Pacjentki!! Dalsze zalecenia możliwe po badaniu aktualnym , po pełnej konsultacji... Ważny indywidualny Pacjent i jego historia leczenia!

Konieczny pełny wywiad, badanie ogólne i specjalistyczne; analiza poprzednich wyników; przebieg leczenia, inne schorzenia, ocena stanu ogólnego i neurologicznego Pacjent. Pozdrawiam i zapraszam

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy