Czy lekarz rodzinny może wystawić receptę na leki psychiatryczne?

Witam. W skrócie jestem ojcem dziecka co ma stwierdzone ADHD i zawsze lekarz psychiatra na wizycie przepisuje lek MediKinet z refundacją co się należy. Problem jest taki ze aktualnie mamy problemy finansowe i nie możemy jechać regularnie do psychiatry i płacić za wizytę by dostać lek, więc psychiatra pw ze śmiało z papierami o stwierdzonym adkh dziecka możemy iść do lekarza rodzinnego i on musi nam ns postawię tych piepierow wypisac lek i faktycznie wypisuje lecz nigdy nie chce wypisac refundacji a ona się należy więc co mam zrobić ?

Lekarz psychiatra powinien wystawić zaświadczenie dla lekarza POZ o rozpoznaniu i stosowanym leczeniu z określeniem poziomu refundacji. Takie zaświadczenie jest ważne rok. Tylko na takiej podstawie lekarz POZ może wystawić receptę na lek refundowany.