Gabapentin Teva 100mg a recepta od lekarza rodzinnego

Witam mam pytanie w sprawie leku gabapentin teva 100mg czy lekarz rodzinny może wypisac mi receptę na ten lek ,czy musze udac się do neurologa? Zaznaczam, że biorę ten lek już od dwóch miesięcy, ale teraz mi się kończy, a do neurologa nie uda mi się dostać tak szybko. I zastanawiam się czy lepszym wyjściem będzie przerwanie przyjmowania leku gabapentin teva i poczekanie na wizytę u neurologa czy jednak powinnam pójść do lekarza rodzinnego i poprosić o ten lek? Przy okazji chciałabym również zapytać czy gabapentin teva może spowodować jakieś negatywne skutki uboczne dla organizmu? Boję się żeby nie pojawił mi się migrenowy ból głowy, bo kiedyś zmagałam się z silnymi bólami głowy i wiem jak ciężko wtedy normalnie funkcjonować. Czy mogę prosić o jakieś porady w mojej sprawie? Z góry bardzo serdecznie dziękuję i pozdrawiam, Monika.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Lekarz rodzinny może przepisać w/w lek. W przypadku recepty refundowanej konieczne będzie zaświadczenie o chorobie od specjalisty neurologa.