Czy nici rozpuszczalne stosowane przy szwach są bezpieczne?

Jestem po usunięciu torbiela przycewnikowego miałam znieczulenie od połowy do kręgosłupa w pon miałam zabieg zaraz we wtorek wyszłam kiedy mogę wrócić do pracy dodam że jestem fryzjerką. I jeszcze jedno mnie nurtuje czy nici rozpuszczalne w ciele mogą się rozejść jakie są obiawy. Czy normalne jest że na bieliżnie są ślady krwi.

Witam. Gdzie była ta torbiel??? Jeśli chodzi o wchłanialne nici chirurgiczne to mają one za zadanie utrzymanie tkanek w kontakcie dopóki te się nie zrosną. Po zrośnięciu się tych tkanek nici nie są już potrzebne i mają się wchłonąć.

Dr n. med. Marek Rawski

Szanowna Pani - czasami zdarza się niewielki krwawienie kilka dni po zabiegu. Tylko, czy jest to ewidentna krew, czy też treść ropna - proszę udać się do operującego chirurga - on podejmie najlepsza decyzję - co dalej.
Pozdrawiam, dr n.med. W.Kawiorski, specjalista chirurg