Czy nieleczona nadczynność tarczycy może wpływać na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, wydaje mi się, że mogę cierpieć na nadczynność tarczycy. I chciałabym wiedzieć, czy nieleczona nadczynność może wpływać na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Zaburzenia hormonalne nie mają wpływu na skuteczność antykoncepcji hormonalnej i nie stanowią przeciwwskazania do niej.
Nie opisuje Pani swoich dolegliwości, na podstawie których wnioskuje, że może mieć zaburzenia hormonalne. Jeżeli jednak ma Pani podejrzenia co do tego, warto skontaktować się z lekarzem rodzinnym, który zleci Pani badania potwierdzające lub wykluczające tę chorobę. Jeżeli Pani przypuszczenia się potwierdzą konieczne będzie niezwłoczne rozpoczęcie leczenia.

Pozdrawiam