Czy nieregularny okres może świadczyć o problemach z zajściem w ciąże?

W ostatnich miesiącach moje cykle trwały 37, następnie 41 i teraz jest już 45 dzień, a okresu nie widać i nawet się na niego nie zapowiada. Jedynie zaczęły boleć mnie od dzisiaj piersi. Podejrzewałam ciąże ale zrobiłam już kilka testów (ostatni wczoraj) i niestety negatywne.
Czy mogę mieć z tego powodu problemy z zajściem w ciąże? Powinnam udać się do ginekologa czy takie cykle są normalne?
Dodam, że mam 19 lat.
Proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie,

Przyczyn nieregularnych cykli jest dużo. Może to być spowodowane m.in. zaburzeniami hormonalnymi, torbielami jajników. Należy to wyjaśnić. Dlatego wskazana jest wizyta u ginekologa. Pozwoli to na zebranie dokładnego wywiadu oraz wykonanie badania ginekologicznego. Prawdopodobnie lekarz skieruje Panią na usg narządu rodnego oraz badania hormonalne z krwi.
Trudno określić czy będzie Pani miała problemy z zajściem w ciążę ponieważ nie wiemy jaka jest przyczyna nieregularnych cykli.

Pozdrawiam