Nieregularny okres i bóle podbrzusza – co to oznacza?

Mam 16 lat. Okres miałam w miarę normalnie, co 24-28 dni, a od 3 miesięcy pojawia się coraz później, 30-32 i później. Odczuwam bóle brzucha i krzyża wcześniej było bezproblemowo. Do tego w tym miesiącu mam bóle podbrzusza... Nie wiem, czy powinnam się obawiać;/

Witam serdecznie,
zaburzenia cyklu oraz dolegliwości bólowe podbrzusza mogą być objawami np. torbieli jajników. Nieregularne miesiączki również mogą świadczyć o zaburzeniach hormonalnych.
Powinna Pani zgłosić się do ginekologa. Dzięki temu możliwe będzie zebranie dokładnego wywiadu oraz wykonanie badania ginekologicznego. Wskazane jest również wykonanie USG narządu rodnego oraz badań hormonalnych z krwi.
Pozdrawiam