Czy norma bhcg nie jest za niska na tym etapie?

Witam. Wg ostatniej miesiączki 4 lipca. Powinnam być w 7 tyg ciąży. Dziś robiłam badanie beta hcg z którego wynik to 83900. Jest też zaznaczone , że zakres referencyjny to H, czyli powyżej. Czy norma hcg nie jest za niska jak na ten tydz ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

prawdopodobnie Pani poziom hormonu beta hCG jest właściwy dla 7. tygodnia ciąży, przy czym w 7t6d powinien oscylować bliżej 100200 mlU/ml. Normy może Pani porównać z tabelą zawartą w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/hcg-wolna-podjednostka-beta.

O wynikach powinna Pani porozmawiać jednak z ginekologiem, który porówna poziom gonadotropiny kosmówkowej z wynikami USG oraz terminem ostatniej miesiączki. Sam poziom beta hCG to zbyt mało, by mówić o prawidłowym rozwoju ciąży na tym etapie.

Być może zainteresuje Panią ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/ciaza-tydzien-po-tygodniu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.