Czy nudności i ból brzucha mogą być spowodowane tabletkami antykoncepcyjnymi?

Witam. Biorę drugie opakowanie tabletek anty yasminelle. Podczas pierwszego opakowania trochę pobolewał mnie brzuch tydzień przed okresem, drugie opakowanie zaczęłam przyjmować od czwartku. Od niedzieli wystąpiły u mnie nidności. Czy jest to możliwe, żeby były spowodowane tabletkami? Dodam, że tabletki stosuję na wieczór, a nudności są w ciągu dnia, zazwyczaj po południu. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

jeśli są nadal proszę zgłosić się do lekarza POZ, lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.