Czy objawy ciąży w postaci zaparć i bóli pleców mogą wystąpić już po 5 dniach od stosunku?

Czy objawy ciaży w postaci zaparć i bóli pleców moga wystapić już po 5 dniach od stosunku? Stosuję antykoncepcję hormonalna (plastry Evra) i wydaje mi się, że nie popełniłam żadnego błędu, a stosunek odbyłam 1 dzień po zakończeniu krwawienia. Zrobiłam dziś test ciażowy i nic nie wyszło, ale wiem, że trochę za wcześnie, no i mam te bóle i zaparcia już od 2-3 dni. Czy jest szansa, że jestem w ciaży?

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety nie ma w 100 % skutecznych metod antykoncepcji i ryzyko zawsze jakieś istnieje. Proponuję wykonać badanie beta hcg z krwi oraz udać się do ginekologa. Sądzę, że inne objawy nie wynikają z ciąży.