Czy od decyzji komisji ZUS można się odwołać?

Witam. Dziś byłam na komisji w ZUS-ie w sprawie świadczenia rehabilitacyjnego. Leczę się psychiatrycznie od kwietnia tego roku po próbie samobójczej. Byłam dwa razy hospitalizowana oraz przeszłam terapię grupową na oddziale dziennym. 182 dni choroby minęły 20.10.

Dziś po komisji lekarz orzecznik nakazał czekać na decyzje, która ma przyjść pocztą. Denerwuję się, gdyż słyszałam, że jeżeli zasiłek jest przyznawany, orzecznicy mówią o tym od razu - czy to prawda? Co w sytuacji, jeżeli takiego świadczenia nie otrzymam? W dalszym ciągu czuję się okropnie. Popadam ze skrajności w skrajność - albo cały dzień na nic nie mam siły, leżę i płaczę do poduszki, albo chodzę jak nakręcona, do tego jestem strasznie nerwowa i czasem agresywna, pojawiają się myśli samobójcze. W tym stanie nie czuje się na siłach aby wrócić do pracy, zresztą tam, gdzie pracowałam moje miejsce jest już zajęte. Bardzo bym chciała wrócić do normalnego życia, potrzebuję tego świadczenia, bo mam nadzieję, że przez ten czas się pozbieram. W listopadzie zaczynam terapię indywidualną.

Proszę o pomoc! Czy mam szansę jakoś uzyskać takie świadczenie jeśli otrzymam decyzję odmowną i jak długo może potrwać czekanie na tę decyzję?

Dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Decyzję o przyznaniu świadczenia rehabilitacyjnego powinna Pani otrzymać pocztą na piśmie.Tylko taka decyzja jest ważna.

W otrzymanym orzeczeniu powinna znaleźć się informacja o możliwości ewentualnego odwołania się od decyzji komisji lekarskiej i jego terminie.Odwołanie wnosi się za pośrednictwem organu, który je wydał, czyli ZUS.

Szczegółowych informacji na ten temat może również Pani udzielić ZUS.

Z pozdrowieniami