Jakie świadczenie mogę otrzymać przy RZS?

Dzień Dobry, 3 m-ce temu zdiagnozowano u mnie RZS, które objawia się bólami w klatce piersiowej. Jestem w trakcie leczenia metotreksatem oraz metypredem. Mam pytanie odnośnie świadczenia rehabilitacyjnego. Czy biorąc pod uwagę fakt, że leczenie pomaga, ale ogólny stan zdrowia przy leczeniu nie jest najlepszy czyli złe samopoczucie, brak apetytu, osłabienie warto się starać o świadczenie rehabilitacyjne, aby się wyleczyć i móc wrócić do pracy? Czy lepiej jednak wziąć zwolnienie w pracy bezpłatne? Chodzi mi o to czy takie leczenie uzasadnia świadczenie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Z tego co pani pisze jest pani aktualnie niezdolna do pracy. Jeśli się kończy okres zasiłku chorobowego to lekarz leczący powinien wypisać stosowna zaświadczenie do ZUS-u (druk N9). Lekarz orzecznik bada panią i decyduje co dalej. Najczęściej orzeka zasiłek rehabilitacyjny na pewien okres czasu ( miesiąc do 12 miesięcy). Jeśli jest pani ubezpieczona i nie może pani nadal pracować to oczywiście trzeba wystąpić z takim wnioskiem. Badanie jest bezpłatne i nawet jeśli lekarz orzecznik stwierdzi, że może pani pracować to nic pani nie traci poza ewentualnym wzburzeniem. Można jednak odwołać się od takiej decyzji za pośrednictwem ZUS. Życzę zdrowia.