Wypadek w miejscu pracy - leczenie i odszkodowanie

Witam, w lipcu tego roku miałam wypadek w pracy bo bhp-c tak określił. Trafiłam do szpitala z rozpoznaniem stanu po urazie głowy, ogniska stłuczenia w obu półkulach móżdżku, wstrząśnieniem mózgu oraz podejrzeniem wstrząśnięcia błędnika. Od 27 lipca leczę się u neurologa oraz laryngologa (2 badania w szpitalu). Umowę miałam do końca sierpnia więc od września jestem na zasiłku chorobowym ZUS. Dziś czuje się lepiej ale od samego początku dokucza mi szumy uszne gdzie stwierdzony mam niedosłuch lekki po stronie lewej. Pani dr przepisała mi Lucetan i Cinnarizinum Aflofarm. Sprawa wygląda tak, że mogę wrócić do pracy ale mam mieć jeszcze robione badania 16.01.2019 roku. Pytanie jest : 1.czy wypełnić wniosek OL-9,czy czekać na zrobienie badania u laryngologa (próba Hallpikea na dzień 16.01.2019roku) i po nim wypełnić wniosek OL-9. Zaznaczę tylko, że wg ustawy mam 182 dni, który mi się kończą na dzień 24.01.2019. 2. Czy należy mi się jakieś odszkodowanie? jak się jego domagać? Poproszę o pomoc. SP.

Miesiąc przed wyczerpaniem 6 cio miesięcznego zasiłku chorobowego lekarz prowadzący wystawia wniosek do ZUS o przedłużenie zasiłku chorobowego o trzy miesiące. Po wyczerpaniu tego okresu zasiłkowego i braku możliwości powrotu do pracy, lekarz prowadzący występuje do ZUS z wnioskiem o rentę chorobową lub rehabilitacyjną. O dokładne przepisy i terminy i druki pytaj w ZUS