Czy ZUS może mnie wysłać do szpitala bądź sanatorium z powodu zaburzeń depresyjno-lękowych?

Witam,jestem na zwolnieniu lekarskim 182 dni ,czekam na komisję w zusie dot. Świadczenia rehabilitacyjnego Zwolnienie jest na zaburzenia depresyjno-lekowe. Jestem pod stałą kontrolą psychiatry i uczęszczam na terapię do psychologa. Czy ZUS moze mnie wysłać do szpitala bądź sanatorium? Bardzo się tego boje. Czy mam prawo odmówić,jakie są konsekwencje. Chcę się leczyć ale tak jak dotychczas.

Szanowna Pani,
lekarz orzecznik może zdecydować o leczeniu sanatoryjnym, w grupie psychosomatycznej.
Pozdrawiam serdecznie