Czy od kręgosłupa szyjnego mogą występować uciski w szyi?

Witam mam pytanie czy od kręgosłupa szyjnego mogą występować uciski w szyji uczucie duszenia. Często boli mnie odcinek szyjny czyje często napięte mięśnie z tyłu szyji dochodzą też takie uciski lub słabość w zuchwie głową boli zaczynając od potylicy za uszami i stronie chwilami czarne kropki przed oczami pykanie w karku podczas kręcenia głową na boki. Mam skrzywienie kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego rok temu robione rtg szyjnego jeszcze nie robiłam krew ok odruchy neurolog ok Jestem nerwowa

Dolegliwości pewnie związane z napięciem, pochylaniem głowy, ze stresem,
? z brakiem ćwiczeń ?....
Konieczna pełna konsultacja, ocena stanu ogólnego, neurologicznego, obciążeń chorobowych, wyników badań, przyjmowanych leków! .
Może są też inne zaburzenia : niedoborowe, krążeniowe, spadki ciśnienia tętniczego???
Pozdrawiam