Czy od pierwszej tabletki można już się kochać bez zabezpieczenia?

Jeszcze nie biorę tabletek i chcę zapytać, czy jak wezmę pierwszą tabletkę, to w ten sam dzień mogę się już kochać bez zabezpieczenia?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pigułki antykoncepcyjne stosowane zgodnie z zaleceniami dają ochronę przed ciążą już od pierwszego dnia stosowania. Oczywiście tyczy się to takich sytuacji, kiedy zażywanie pigułek zaczęto pierwszego dnia miesiączki oraz stosuje się je regularnie, zawsze o tej samej porze.

Pozdrawiam!