Czy od preejakulatu mogę być w ciąży?

Mam dylemat i nie wiem co zrobic moje cykle sa 26-28 dniowe ale czesciej 28 dniowe w 7 dniu cyklu partner ocieral sie penisem o moja lechtaczke wzgorek lonowy i troche o wargi sromowe. Bylo to w pozycji stojacej. Nie było wytrysku ani penetracji mógl jedynie sie pojawic preejakulat, nie trwalo to tez długo. "dostep" do pochwy był troche ograniczony jezeli chodzi o pozycje stojaca. Czy moge byc od tego w ciazy? Boje sie... wzielam ellaone nie wiem czy zrobilam to slusznie czy nie wzielam w 2 dobie od zdarzenia, ale wole dmuchac na zimne.Czy w tej sytuacji mam sie czym martwic?

Lek. Wojciech Zygmunt

Należy pamiętać, że preejakulat zawiera niewielkie ilości dojrzałych plemników zdolnych zapłodnić komórkę jajową. Biorąc jednak pod uwagę rodzaj zbliżenia, długość pani cyklu i przewidywaną owulację w 14 dniu to szanse na ciążę są naprawdę niewielkie. Pozdrawiam i życzę zdrowia.