Czy odcinek piersiowy kręgosłupa ma wpływ na odcinek szyjny?

Czy odcinek piersiowy kręgosłupa ma wpływ na odcinek szyjny tzn przy chodzeniu obrocie schylaniu się napięte są mocno mięśnie karku i szyi przy obrocie szyi i podnoszeniu głowy do góry i czy można nosić kołnierz ortopedyczny czy rehabilitacja masaż prądy laser i czy jakieś leki można brać z góry dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie do końca rozumiem pytanie. Czy był jakiś Uraz? Wypadek? Z jakiego powodu kołnierz? Proponuję udać się do lekarza zlecającego po wyższą terapię