Czy ogniska zapalne naprawdę znajdują się w zębach?

Witam, mam 24 lata i jakieś pół roku temu miałem plamicę Schönleina-Henocha o podłożu paciorkowcowym- białko 75mg/dl oraz wybroczyny na nogach. Dostałem antybiotyk i białko spadło do poziomu 25mg/dl, następnie został pobrany wymaz z gardła i okazało się że mam gronkowca. Dostałem antybiotyk i białko znikło lecz pojawiły się erytrocyty 25mg/dl. Nefrolog zlecił szukanie ognisk zapalnych... Są takie w dwóch zębach i dentysta zaleca ich usuniecie jeśli powodują białko ale czy to na pewno zęby ??

Lek. Tomasz Budlewski

Może tak być. Proponują kierować się zaleceniami lekarza stomatologa i kolejne badania. Sądzę że może być konieczna konsultacje lekarza urologa dla sprawdzenia czy nie wystepują kamienie w drogach moczowych oraz być może będzie taka konieczność wykonania Biopsja Nerki może tak być. Proponują kierować się zaleceniami lekarza stomatologa i kolejne badania. Sądzę że może być konieczna konsultacje lekarza urologa dla sprawdzenia czy nie wystepują kamienie w drogach moczowych oraz być może będzie taka konieczność wykonania Biopsja Nerki