Czy oko zanika po urazie penetrującym?

MÓJ brat miesiąc temu mial wypadek i uraz oka penetrujący. Przeszedł operacje. Miał poczucie światła i ruchu oraz liczył palce. Od kilku dni oko jest miękkie i nie policzy palców. Czy oko zanika? Jest szansa je uratować?

Uraz przenikający jest bardzo poważnym stanem i niekiedy nie jest możliwe uratowanie oka.
Wszystko zależy co uraz w oku zepsuł i czy jest szansa na częściowe chociaż powstrzymanie uszkodzenia.
Miękkie oko znaczy tyle że ma niskie ciśnienie. Dlaczego ? tego z opisu nie da się wywnioskować. Może tak być ze względu na niezaszytą dziurę w oku po urazie albo z powodu odwarstwienia siatkówki.
Zanikanie oka też łączy się z niskim ciśnieniem ale nie występuję tak szybko po urazie. Zwykle to są miesiące po urazie.