Czy okulary są wskazane u dziecka?

Witam. Córka w listopadzie skończyła 7lat. Wczoraj na badaniu wyszła jej wada 1 i 1,75. lekarz przepisał okulary 1 , 1,5. podobno nieznacznie ucieka jej oczko (przy patrzeniu z bliska na długopis trzymany przez lekarke) a okulary mają zapobiec zmęczeniu oczu i powstaniu zeza. Nikt tego zeza wcześniej nie zauważył. Chciałam skonsultować problem u innego specjalisty,ale wiąże się to z 2m-nym oczekiwaniem na prywatną wizytę. Czy mogą Państwo coś poradzić? Nie chciałabym zaszkodzić dziecku. Czy okulary sa niezbędne przy tak małej wadzie? Dziecko raczej nie narzeka na problemy ze wzrokiem.

Witam. Jezeli córeczka przeczytała do dali bez problemu i pomyłki wszystkie cyfry z tablicy Snellena to przy tak małej wadzie nie wymaga okularów. Test zezowy- nie pisze Pani o wyniku TNO lub Muchy lub innym teście stereopsji.nie ma zeza nie nosimy okularów, Ma zeza-. nosimy . Kontrola za 6 mcy. Pozdrawiam serdecznie