Noszenie okularów przez 6-letnie dziecko

Witam mam córkę w wieku 6 lat .od pazdziernika 2014 nosi okulary były to pierwsze do dali op 2, ol 0 od kilku dni mamy OP 3,5 OL 1 .proszemi powiedziec jaką wade ma moja córka , jak długo bedzie musiałą nosic okulary? czy wada jej sie pogłebia bo niby okulista mówi że na tablicy widzie o 2 rzedy liter wiecej a tu zmiana szkiełek na mocniejsze. jaka to jest wogule wada krótkowzrocznosc czy dalekowzrocznosc .proszę o wszystkie informacje jakie powinnam wiedziec o tej wadzie wzroku.pozdrawiam i proszę o kontakt

Witam. Podaje Pani wartości dioptrii w okularach, ale bez znaku minus albo plus, wnioskuję że chodzi raczej o krótkowzroczność, gdyż przy takich wartościach wady u dzieci nie koryguje się nadwzroczności okularami. Króekowzrocznośc może siępogłębiać u dzieci, jest to spowodowane wzrostem oka. Ważne żeby przepisana korekcja w pełni korygowała wadę wzroku i żeby chodziła Pani z córką na częste kontrole korekcji.