Koniecznośc stosowania okularów

Byłam u okulisty i z przeprowadzonego badania wyszło mi, że mam soczewki okularowe korekcyjne do dali : OP -0,75D OL 00 Rodzaj schorzenia H52 i że jest to dysfunkcja trwała. Pytanie moje brzmi kiedy powinnam zakładać takie okulary (czy tylko do oglądania telewizora lub na wykłady na studia czy mam je nosic codzienniecały czas? )

Witam.
Wada , którą Pani opisuje jest niewielka i osobiście proponuję zakładać te okulary tylko okresowo np. na wykłady , do prowadzenia samochodu lub do oglądania telewizji.
Pozdrawiam