Nieskorygowany astygmatyzm i niewielka wada wzroku

Czy nieskorygowany astygmatyzm i niewielka wada wzroku: OP cyl: -o,5 ; oś 90 OL cyl: -0,25 ; oś 60 może prowadzić do częstego pieczenia oczu i zapalenia brzegów spojówek? Okulista zalecił noszenie okularów tylko do pracy z komputerem, jazdy samochodem etc i tak też robię. Okulary mam od niedawna. Mimo to ciągle pieką mnie oczy, na zapalenie spojówek korzystałem z kropli maxitrol i sam już nie wiem, czy nosić te okulary cały czas i liczyć, że oczy się przyzwyczają i pieczenie ustąpi? Mam 25 lat.

Witam. Nieskorygowany astygmatym może wywołać zapalenie brzegów powiek. Pan ma krotkowzroczny.wymaga odwrotny. Raczej nosic okulary korekcyjne a do pracy z kompem stosować sól Bepanthen 3x pozdrawiam serdecznie