Czy olej lniany obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Dzień dobry! Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Yasminelle, bardzo dużo czytałam o cudownych właściwościach oleju lnianego, ale boję się o skuteczność antykoncepcji. Czy np. 2 łyżki oleju lnianego pite codziennie mogą mieć wpływ na działanie tabletek? Czy mogę być spokojna?

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej nie powinno się nic dziać. Proszę jednak pamiętać że nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji.

Aleksander Ropielewski

Nie ma powodu do obaw, może Pani stosować olej lniany i tabletki antykoncepcyjne.