Czy picie oleju lnianego jest zdrowe?

Od ponad miesiąca codziennie wieczorem piję dwie łyżeczki oleju lnianego tłoczonego na zimno,który zawiera kwasy omega 3,6,9.Czy picie tego przez dłuższy czas jest zdrowe dla organizmu,a mam 49 lat?

Jeśli nie cierpi Pan na żadne choroby (zwłaszcza wątroby, trzustki i ogólnie przewodu pokarmowego) to olej lniany jest jak najbardziej wskazanym składnikiem diety, jednak lepiej pić go rano niż wieczorem.

Witam,

picie 2 łyżek oleju lnianego jest jak najbardziej zdrowe. Ze względu jednak na jego kaloryczność zalecam picie oleju rano a nie wieczorem.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Waisluk
Dietetyk

Jeżeli nie ma Pan nietolerancji pokarmowej na olej lniany to może go Pan stosować codziennie. Warto jednak pamiętać, że jest to olej wyjątkowo nietrwały. Bardzo szybko, pod wpływem temperatury, powietrza i światła dochodzi do jego utleniania, a wtedy traci on swoje zdrowotne właściwości, a co więcej powstają substancje niekorzystnie działające na zdrowie. Najlepiej olej ten kupować z pewnego źródła, w ciemnej butelce, o małej objętości i przechowywany w zaciemnionym miejscu.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444